המדריך המקיף לתחבורה ציבורית בפראג

פראג, עיר הבירה של צ'כיה, היא עיר היסטורית ומדהימה ביופיה השוכנת בלב מזרח אירופה. העיר מציעה שלל אטרקציות, החל ממוזיאונים ותערוכות ועד סיורים קולינרים, במרכז העיר הוקמה מערכת תחבורה ציבורית משוכללת המורכבת מחשמליות, אוטובוסים ומטרו, וסירות. המאפשרות לתושבים ולמבקרים לנווט ביעילות ובנוחות ברחבי העיר. במאמר זה נתעמק במערכת התחבורה הציבורית של פראג ונספק הנחיות חשובות כיצד להשתמש בה, כדי להבטיח לכם חוויה חלקה יותר.

כל התחבורה הציבורית שעובדת בתוך בפראג חוץ מקווים מיוחדים משתמשת באותה מערכת כרטיסים, כרטיסים שנמכרים במכונות שנמצאות בתחנות המטרו או בקיוסקים בקרבת תחנות של חשמליות או לחילופין תוכלו לקנות באשראי באפליקציה היעודית של התחבורה הציבורית של פראג 

להורדת האפליקציה למכשירך

Android 

ios 

ניתן לקנות מגוון סוגי כרטיסים: מחצי שעה ועד כרטיס שנתי,  הכרטיס אינו בתוקף עד לכרטוס! הכרטיס נראה כך:


 בלובי של המטרו או בתוך החשמליות\אוטובוסים\סירות תמצאו מכונה צהובה שאליה תכניסו את הכרטיס עם החץ כלפי מעלה ופנימה עד שתשמעו צליל חתימה, השעה נחתמת ותוקף הכרטיס יחל מרגע הכרטוס, מרגע זה אין לנקב יותר את הכרטיס.

 אל תנקבו פעמיים!

ללא חתימה מהמכונה הכרטיס אינו תקף!

 נוסע ללא כרטיס תקף עלול לקבל קנסות גבוהים מפקחי התחבורה ציבורית של פראג, הפקחים יזדהו ע''י טבעת עם לוגו חברת התחבורה ציבורית.

המכונות לניקוב הכרטיסים נראות כך:


חשמליות: חשמליות הן אמצעי התחבורה העיקרי בפראג. הן חוצות את העיר ממקום למקום, הטראמים המכונים החשמליות פועלים מסביבות השעה 5:00 בבוקר ועד השעות המוקדמות של הלילה, עם קווים הנעים בין כל כמה דקות בשעות השיא. בכדי לנסוע בחשמלית, עליך לרכוש כרטיס בחשמלית (אשראי מגע בלבד) או לכרטס במכונה את כרטיס הנייר מיד בעלייה לחשמלית. בכדי להימנע מזמני המתנה, מומלץ להתחיל את הנסיעה עם כרטיס או כרטיס תקף ביד. חשוב לציין שחלק מקווי ההחשמליות פועלות גם בשעות הלילה, אם כי בתדירות נמוכה יותר.

אוטובוסים: מערכת האוטובוסים בפראג מספקת קישורים בין אזורים שונים בעיר. אוטובוסים פועלים באופן קבוע מסביבות השעה 5:00 בבוקר ועד שעות הלילה המאוחרות, בתדירות הנעה בין כל כמה דקות לכמה עשרות דקות, בהתאם למסלול והשעה ביום. בדומה לחשמליות, צריך לרכוש כרטיס מראש לפני העלייה לאוטובוס. ניתן לרכוש כרטיסים בתחנות אוטובוס או ממכונות כרטיסים הממוקמות בתחנות חשמלית\מטרו. חשוב לציין שחלק מקווי האוטובוס פועלים גם בשעות הלילה, אם כי בתדירות נמוכה יותר. לכן, מומלץ לבדוק את שעות הפעילות והמסלולים לפני תכנון הנסיעה.

 רכבת תחתית - מטרו מערכת המטרו של פראג מורכבת משלושה קווים: A (ירוק), B (צהוב) ו-C (אדום). המטרו שימושי במיוחד לנסיעות ארוכות יותר או בנסיעה לפאתי העיר. רכבות המטרו פועלות מסביבות השעה 5:00 בבוקר ועד חצות תלוי בעונה, בתדירות של מספר דקות בשעות השיא. כדי להשתמש במטרו, צריך לרכוש כרטיס בשערי הכניסה לפני הירידה לרציף. אם יש לכם כרטיס בתוקף שכבר נחתם, אין צורך להחתים שוב. תחנות המטרו משולטות היטב וקלות לניווט, והרכבות פועלות במרווחי זמן קבועים.

הוראות נוספות: שימו לב לתורים ושמרו על מקומכם. התחבורה הציבורית בפראג יכולה להיות צפופה בשעות השיא, ולכן חשוב לשמור על חפציכם בזמן הנסיעה.

בדוק את המידע הזמין במסכי תחנות, גוגל מפוץ או באפליקציה של התחבורה ציבורית של פראג. מידע זה כולל פרטים על לוחות זמנים, תחנות, קווים וכרטיסים.

תחבורה ציבורית בפראג היא אמצעי נסיעה נוח, יעיל וידידותי לסביבה הן לתושבים והן למבקרים. על ידי ביצוע ההוראות המפורטות למעלה, תוכל להפיק את המרב מהמערכת וליהנות מנסיעות חלקות ברחבי העיר. בין אם אתם בוחנים את ציוני הדרך ההיסטוריים של פראג, שכונות תוססות ואטרקציות תרבותיות, או אפילו מחפשים את הדרך הפשוטה ביותר להגיע למסעדה טובה, מערכת התחבורה הציבורית של פראג תעזור לכם להגיע ממקום למקום במהירות ובנוחות.

ואחרי כל זה, איך מגיעים משדה התעופה רוז'ין למרכז העיר? 

מספר אפשרויות עומדת בפניכם. 

1. לקחת רכב משירותי האפליקציה של בולט או אובר עם מחיר שינוע עד כ450 קרונות תלוי לפי הביקוש.

2. מוניות רשמיות שנמצאות בכניסה לטרמינל יעלו יקר יותר ומחירם מתחיל בכ-1000 קרונות.

3. תוכלו לקבוע מראש הסעה עם אחד מעשרות הנהגים הישראלים שעובדים בפראג ומציאים שירות איסוף מהשדה.

4. תוכלו להגיע בתחבורה ציבורית משדה התעופה למרכז העיר במספר דרכים. הדרך הראשונה: קו ישיר Ae-Airport express שיוצא מתחנת הרכבת המרכזית Hlavní nádraží לשדה התעופה ובחזרה. האוטובוס ישיר ללא עצירות ביניים. כרטיסים לאוטובוס ניתן לקנות אצל הנהג, אם לא הצטיידתם מראש בקרונות תוכלו לשלם גם בכרטיס אשראי. הדרך השנייה היא לקחת אוטובוס קו 119 לתחנת Nádraží Veleslavín ומשם לקחת מטרו לאחת התחנות במרכז העיר לדוגמא: Mustek

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.